Montáž a údržba
Informace o infrasaunách

Informace o infrasaunách

INFRASAUNY jsou sauny vyráběné na profesionální úrovni, s cílem dosažení maximální kvality při výrobě svých produktů – infrasaun pro privátní užívání.

Naší nespornou výhodou je špičková kvalita výroby a inovativní linie infrasaun v rodinném stylu, přičemž kombinujeme inovativní konstrukci, řemeslné zpracování a nejlepší dostupné materiály.

Co jsou infrasauny? 
Kabina obložená dřevem a vybavená infrapanely se nazývá infrasauna. Infrapanely vydávají infračervené záření, díky kterému se dokonale prohřívá lidský organismus.

Použití je vhodné před rehabilitací, sportovní aktivitou a třeba i před pobytem v chladném prostředí. Lze infrasaunu využít i před kosmetickým ošetřením pleti. Rozdíl oproti klasické sauně je v tom, že dochází k prohřívání celého těla až do hloubky tkáně. Tím se prohřívají všechny části těla rychleji a dokonaleji, než v klasické sauně. Běžná doba saunování v infrasauně se doporučuje 20-40 minut při teplotě 50°-60°C. Právě tato teplota infrasauny má výhodu pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů nemohou využít klasickou saunu. Jsou to astmatici a kardiaci.
Další výhody infrasauny: zotavuje pokožku, odstraňuje toxické látky z organismu, omezuje stres a únavu, vylepšuje imunitní systém, podporuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém, ulevuje kloubům a celkové ztuhlosti organismu.
Infrasauna je zdraví prospěšná forma termoterapie. Též pobyt v infrasauně výrazně pomáhá spalovat kalorie a tím se redukuje tělesná váha. Při 30 - ti minutovém pobytu v infrasauně se spálí 600-700 kalorií.

Infrasaunu si lze pořídit i domů. Kabinu infrasauny je možné umístit kamkoliv do interéru. Má nízkou spotřebu elektrické energie. Je naprosto vhodným doplňkem vašeho domácího wellness centra. Pravidelným používáním infrasauny, budete mít dokonalý pocit tělesné, duševní i psychické pohody.

1. Co znamená pojem infračervený - infrasauna
Infračervený paprsek je svazek světla, který není možné pouhým okem vidět. Ale můžeme pocítit tento typ světla ve formě sálajícího tepla, přičemž tento typ tepla je naprosto zdravý, bezpečný a životně důležitý pro všechny životní formy.

Na rozdíl od ultrafialových a viditelných paprsků, infračervené paprsky mohou proniknout jakýmkoliv objektem mnohem snadněji, jelikož mají velkou vlnovou délku. To také znamená, že infračervené paprsky jsou jedinečné. Infračervené záření ohřeje vaše tělo, aniž by nahřívalo okolní vzduch, a to během celého procesu zvaném konverse. Infračervené záření se dělí do 3 částí, a to podle vlnové délky – 0,76~1,5 mikronů - blízké, 1,5~5,6 mikronů – střední, 5,6~1000 mikronů – vzdálené infračervené. Z těchto tří pouze vzdálené infračervené proniká do organických subjektů, jako je lidské tělo. A to do hloubky 5 – 7,5 cm, takže efekt nahřívání těla je stejnoměrný.

2. Jak nám prospívá infračervené záření
Protože infračervené paprsky pronikají do těla do hloubky 2,5-3,75 cm během konverse, dochází zde k efektu hlubokého prohřátí svalové tkáně a vnitřních orgánů, a to bez velkého zatížení vašeho srdce. Naše tělo reaguje na vzrůstjící teplo přirozeným procesem ochlazování - a to je pocení. Během procesu pocení se z vašeho těla odplaví kyselé a odpadové zbytkové látky jako jsou toxiny, sodík, alkohol, nikotin, cholesterol, a potencionálně karcinogenní těžké kovy jsou odplaveny z těla (obzvláště zinek, olovo, nikl, kadmium atd.)
Také se otevřou póry kůže a jimi dojde k vyloučení odpadových látek. Z pokožky se odloučí staré buňky, zanechávající ji zářivou a bezchybně čistou, s vylepšeným tonusem, elasticitou, texturou a barvou.
Hluboce pronikající teplo stimuluje srdeční činnost, čímž dochází k většímu přísunu krve do tělesných buněk a zvýší se cirkulace krve v těle, což může odstranit řadu zdravotních komplikací.  

3. Odstraňení toxinů z těla
Vědecké výzkumy ukazují, že infračervené záření vyvolává pocení, při kterém se vyloučí 5-6 krát více toxinů, tuku a nečistot z těla, než při běžném pocení. Relaxace v Physotermu a potěšení z jeho bezkonkurenčních schopností eliminace v těle nashromážděných toxinů. (metabolické odpadní látky, ekologické odpady, městské znečištění, tuk, cholesterol, těžké kovy, alkohol, nikotin – zdroj Zane R. Gard, MD&Erma J. Brown, BSN, PhN TLfDP, Říjen 1992).

4. Krásná mladistvá pokožka
Hloubkové působení infračervené sauny a její infračervené světlo pomáhá rozvíjet a udržovat dobrou kondici cévní sítě těla. Toto zvyšuje cirkulaci krve, obzvláště na povrchu vaší pokožky. Vlivem úžasného čistícího efektu infračerveného světla, zaznamenáte významné zlepšení textury vaší kůže, pleti a jejího tonusu. Pomocí naší infrasauny také docílíte odstranění hrubosti pokožky, dojde ke zmírnění jizev, či dokonce eliminace poškození, způsobená UV zářením, přičemž vaše kůže zůstane dětsky hladká a jemná. Připravte se zazářit!

5. Pomoc při redukci tělesné hmotnosti
Naše tělo vynakládá energii při produkci potu (1g potu vyžaduje 0,586 kcal), což znamená, že vaše tělo může bezpečně spálit až 800 kcal během jednoho sezení v sauně. Přičemž se vaše tělo zapotí jako při 10-15 km běhu. Zatímco tato ztráta může být dorovnána doplněním tekutin, spálené kalorie však ne. Působení infračerveného světla může způsobit zrychlení metabolického systému, což znamená, že budete spalovat kalorie ve zvýšeném poměru i po několika hodinách po pobytu v sauně. Při 42 °C se tělesný tuk stane rozpustný ve vodě a může tak být eliminován prostřednictvím pocení.  

6. Přirozené odstranění bolesti
Majitelé infrasauny mohou znovu a opět zažívat její úžasné schopnosti při redukci a dokonce úplném odstranění bolesti, související s různými druhy svalových a kloubních problémů, způsobených špatným držením těla při sezení, přepracováním, přes různá chronická onemocnění jako je osteoporosa a revmatická artritida a fibromyalgie. Naše infrasauna, široce používána v evropských zdravotních centrech, vám zajistí bezpečné a přirozené odstranění bolesti bez použití medikamentů! 

7. Uvolnění stresu a relaxace
Stres a napětí se rozpustí v zklidňujícím teple a pohodlí vaší infrasauny. Vaše smysly budou vnímat péči smyslných vůní, uklidňující barevnou terapii a jemnou hudbu, pokud budete chtít. Infračervená terapie se ukázala jako podpůrná pro tělesnou hormonální rovnováhu prostřednictvím svého vlivu na autonomní nervový systém. Přičemž také dochází k redukci vlivu stresu na vaši tělesnou schránku. Tímto infračervená terapie dosahuje návratu rovnováhy do vašeho těla i mysli. 

8. Zlepšení krevního oběhu
Jak se vaše tělo v infrasuaně prohřívá, celý kardiovaskulární systém se rozšíří, zvýší se průtok krve směrem k povrchu kůže, čímž se tělo vyrovnává s extrémním teplem. Což znamená, že vaše srdce intenzivněji pumpuje krev do krevního řečiště, a oběhový systém pracuje jako při velkém sportovním zatížení. Rytmus srdce, jeho výkon a funkce metabolického systému se zvýší, zatímco diastolický krevní tlak se sníží v rámci zlepšení fungování celého kardiovaskulárního systému. Německé studie prokazují snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí do 24 hodin po pobytu v infrasauně.

9. Urychlení hojení zranění
Při bolestech zad po hraní golfu, unavených nohou po náročné cyklistice, natažených šlachách či bolestech svalů po hraní fotbalu. Infrasauna nabízí vysoce efektivní podporu při regeneračním procesu v těle, tato skutečnost byla potvrzena během desítek let používání infrasauny ve sportovním lékařství. Infrasauna je také hojně používána americký olympijským týmem a NASA.

10. Zlepšení nálady a potlačení deprese
Celé spektrum slunečního záření se ukázalo mít velmi pozitivní vliv při odstraňování podzimních depresí. Sálavé teplo infraohřívače, uklidňující barvy, zvuky a vůně z Physiotermu. Ačkoliv efekt ve mnohem výraznější, jednotlivé terapie spolupracují na uvedení vašeho těla i mysli do rovnováhy. Čas strávení v infrasauně vám přinese úlevu od studených, vlhkých a tmavých zimních nocí, zatímco tropické pláže jsou v nedohlednu. 

11. Zlepšení krevního oběhu a posílení kardiovaskulárního systému
Jak se vaše tělo v infrasuaně prohřívá, celý kardiovaskulární systém se rozšíří, zvýší se průtok krve směrem k povrchu kůže, čímž se tělo vyrovnává s extrémním teplem. Což znamená, že vaše srdce intenzivněji pumpuje krev do krevního řečiště, a oběhový systém pracuje jako při velkém sportovním zatížení. Rytmus srdce, jeho výkon a funkce metabolického systému se zvýší, zatímco diastolický krevní tlak se sníží v rámci zlepšení fungování celého kardiovaskulárního systému. Německé studie prokazují snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí do 24 hodin po pobytu v infrasauně.

12. Zlepšení funkce buněk a nárůst produkce ATP
Vědecký výzkum prokazuje, že infračervené světlo pomáhá buňkám těla optimálněji fungovat, přičemž k největšímu užitku dochází při snadnější absorpci výživných látek a efektivnějšímu odstraňování toxických látek z těla a zvýšení produkce ATP – zdroje buněčné energie. Zdravé buňky vytváří zdravé tělo!

Hluboké sálavé infračervené teplo zvyšuje vaši tělesnou teplotu, vyvolávající přitom umělou horečku. Jak tělo bojuje s touto horečkou imunitní systém je stimulován a posilován. V kombinaci s odplavením toxinů a odpadních látek z těla prostřednictvím tohoto sálavého tepla, může dojít k posílení vašeho zdraví a ke zvýšení odolnosti proti virovým onemocněním.

13. Nízká příjemná teplota a dosažení požadovaného efektu do 30min
Do 30 minut během pobytu v infrasauně pocítíte uvolňující oživení, revitalizaci a znovunabytí rovnováhy vašeho těla. Přičemž dojde ke spálení spousty kalorií v rámci příjemného tepla 32-38 °C. Tato nízká teplota zajišťuje, že se nebudete cítit nepohodlně a spolu s bezpečnými prosklenými dveřmi nehrozí riziko klaustrofobie.

14. Infračervený intensivní zářič
Infračervené krátké vlny zajišt´ují komfortní teplo, a to ihned po zapnutí infraohřívače. Není to vzduch, který je ohříván, nýbrž specifická oblast, kterou je potřeba zahřát. Intensivní infraohřívače jsou více energeticky úsporné, efektivní a výkonné.